Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Брера зеде убав залет и го победи шампинот Струга ТЛ на гости, а Шкендија го сопре Тиквеш.

Воска го доби дуелот со Вардар, а Работнички славеше во скопската пресметка со Македонија ЃП.

Гостивар, покрај Вардар, е вториот тим со три порази на почетокот на сезоната.

МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за третото коло во Првата фудбалска лига. Го предводи стратегот на Брера, Џовани Валенти.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 3. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

МАРКО АЛЧЕВСКИ (БРЕРА СТРУМИЦА)

МАРИО ВРДОЉАК (БРЕРА СТРУМИЦА)

КЛИСМАН ЦАКЕ (ШКЕНДИЈА)

РАШИД СОДИК (РАБОТНИЧКИ)

МАТЕЈ АНГЕЛОВ (РАБОТНИЧКИ)

ФАБРИЦИО ВЕНЕГАС (БРЕГАЛНИЦА)

ВАНЕ КРСТЕВСКИ (БРЕРА СТРУМИЦА)

КРСТЕ ВЕЛКОСКИ (РАБОТНИЧКИ)

ЕРАЛДО ЧИНАРИ (ШКЕНДИЈА)

АЛЕН ЈАШАРОСКИ (ВОСКА СПОРТ)

МАРКО ЃОРЃИЕВСКИ (СИЛЕКС)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ЏОВАНИ ВАЛЕНТИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови