Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ НА КОЛОТО: Фреди Алварез (Шкупи)

Шкупи успешно ја мина и Автокоманда и се наоѓа на чекор до есенска титула. Тимот на Гоце Седлоски покажа стабилност против Скопје, а конците во играта ги држеше Фреди Алварез кој уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите фудбалери за врска во Првата лига.


Алварез беше и двоен стрелец на овој натпревар. Го отвори резултатот, а потоа и го потврди триумфот од пенал. Со неговото издание го заслужи епитетот МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на 16.коло во Првата лига.

Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови