Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 16. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

Шкупи подготвува шампањ за прослава на есенската титула откако успеа да го совлада Скопје на Автокоманда, но тренерот Гоце Седлоски нема да дозволи прослава додека не помине и дербито против Шкендија в среда на Чаир. Тетовци нанижаа уште една победа иако се намачија во дуелот со последнопласираниот Пелистер.


Академија Пандев не успеа да го следи чекорот и ремизираше против Брегалница, а немаше голови уште на два други меча од прволигашката конкуренција. Тиквеш издржа во Струга, а Борец освои бод против Македонија ЃП. И Работнички ја прекина негативната серија.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 16.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи стратегот на Шкупи, Гоце Седлоски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 16.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

 1. РИСТЕ ЈАНКОВ (РАБОТНИЧКИ)
 2. ФАУСТИН СЕНГОР (ШКУПИ)
 3. ЈАН КРИВАК (ШКЕНДИЈА)
 4. ЈОВАН МАНЕВ (БРЕГАЛНИЦА)
 5. Л. СТАНКОВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
 6. ФРЕДИ АЛВАРЕЗ (ШКУПИ)
 7. АДЕНИС ШАЛА (ШКЕНДИЈА)
 8. ВИКТОР НИЛДО ЈУФО (ПЕЛИСТЕР)
 9. АБУ КАМАРА (МАКЕДОНИЈА ЃП)
 10. СИНДРИТ ГУРИ (ШКЕНДИЈА)
 11. КРСТА ЃОРЃЕВИЌ (БОРЕЦ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОЦЕ СЕДЛОСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови