Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Алпер Потук (Гостивар)

Гостивар во четвртото коло ја оствари првата победа во елитата. По трите порази на стартот, гостиварци одиграа квалитетно и го победија Работнички со 2-0. Иснпиратор на победата беше турскиот интернационалец Алпер Потук.


Тој беше стрелец на првиот гол и вистински „диригент“ во тимот на Гостивар. Поранешниот играч на Фенербахче е огромно засилување за Гостивар и играч кој сигурно ќе го подигне квалитетот на Првата фудбалска лига.

МАКФУДБАЛ го избра Алпер Потук за најдобар играч на 4. коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови