Connect with us

Кој вели дека во Трета лига нема мајстори? Фантастичен гол на мечот во Дојран (ВИДЕО)

На натпреварот од Третата лига – Исток, меѓу Дојранско Езеро и Овче Поле, веројатно го донесе голот на сезоната. Фудбалерот на Дојранско Езеро, Слободан Митков, изведе слободен удар од голема далечина, упати вистинска „бомба“ од 40 метри, а топката удри во гредата, потоа и во грбот на голманот, па заврши во мрежата.

Ваков гол ретко се гледа и на најпознатите европски стадиони…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови