Connect with us

Кире Ристевски ја засили одбраната на Струга ТЛ

Поранешниот македонски репрезентативец Кире Ристевски е најновото засилување за шампионот Струга Трим Лум. Дефанзивецот потпиша двегодишен договор со првакот.

Тој се враќа од Кипар, каде минатата сезона го носеше дресот на Етникос Ахна. Претходно играше и во Пјуник од Ерменија, АЕЛ Лимасол (Кипар), како и унгарските клубови Вашаш и Ујпешт.

Има интернационално искуство и од Албанија со Билиш, Елбасан и Тирана, и од Бугарија, каде беше член на Славија Софија.

Кире Ристевски кариерата ја почна во Пелистер, а во Македонија играше и за Работнички.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови