Connect with us

Интер немаше проблеми против Торино (ВИДЕО)

Интер го совлада Торино на гости со 0-3 и се искачи на врвот на табелата во Серија А со 22 освоени бода. Тимот на Симоне Инзаги прикажа одлична игра и постигна три гола во второто полувреме.

Маркус Турам го отвори резултатот во 59.минута, а Лаутаро Мартинез само осум минути подоцна зголеми на 0-2. Третиот гол беше дело на Хакан Чалханоглу кој реализира пенал во судиското продолжение од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови