Connect with us

Им олесна во Арсенал, повредата на Деклан Рајс не е сериозна

Повредата на Деклан Рајс не е сериозна и играчот од средниот ред ќе му биде на располагање на менаџерот на Арсенал, Микел Артета, за саботниот натпревар против Борнмут.


Англискиот интернационалец беше заменет на полувремето од дербито со Тотенхем, а вчера му беше извршен детален лекарски преглед, кој покажа дека проблемот не е сериозен.

Рајс сè уште страда од непријатност во грбот и затоа најверојатно нема да учествува во пресметката со Брентфорд во Карабао купот в среда. Сепак, сè треба да биде во ред за викендот.

Истото важи и за Леандро Тросар, кој го пропушти дербито поради мала повреда на мускулот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови