Connect with us

Игор Ангеловски нов тренер на Горица

Поранешниот македонски селектор Игор Ангеловски е нов тренер на хрватскиот прволигаш Горица. Тој потпиша договор до 2024 година.

“Го следам првенството на Хрватска со големо внимание уште од периодот кога бев селектор на Македонија. Благодарност до раководството на клубот за довербата. Јас нема да се расфрлам со големи изјави туку ќе работам напорно и се надевам дека тоа ќе донесе резултат”, изјави Игор Ангеловски на презентацијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови