Connect with us

Гостивар доведе уште две странски засилувања

Новиот прволигаш Гостивар по првиот триумф во елитата (2-0) над Работнички, продолжува да се засилува. Гостиварци се пофалија со двајца нови играчи.

Јаник Нкурунзиза е репрезентативец на Бурунди и игра како централен играч за врска, а Гоба Закпа од Брегот на Слоновата Коска, со португалски пасош, ќе биде засилување за нападот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови