Connect with us

Футсал: Светскиот првак Португалија во финишот го скрши отпорот на Македонија

Во пријателски натпревар во Лисабон синоќа, светскиот шампион во футсал , селекцијата на Португалија, ја совлада Македонија со 3-1. Португалците постигнаа два гола во финишот и стигнаа до триумф.


Андре Коељо донесе водство за Португалија, додека Јакуп Рамадани израмни во 21. минута. Ерик во 30. минута обезбеди нова предност за Португалија, а Жоао Матос во последната минута ги резши дилемите со третиот гол за светскиот првак.


Денеска двете селекции ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Овие два меча се последен тест за Португалија пред Европското првенство кое почнува на 16. јануари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови