Connect with us

Фудбалерите до 15 години подобри од Албанија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 15 години предводена од селекторот Драган Начевски славеше над соодветната селекција на Албанија со 3-2. На полувреме нашите млади фудбалери имаа негатива од 0-1, но потоа успеаја да направат пресврт и да победат.


Џангаровски беше стрелец на два гола, а триумфот го донесе Мамути.


Реваншот од овој пријателски двомеч ќе се игра в петок во Елбасан.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови