Connect with us

ФК Академија Пандев: Судијата Трпчевски беше пратен да ни наштети

Академија Пандев загуби на домашен терен (0-1) од Ренова и грчевито се бори за да ги избегне последните позиции на табелата. Во струмичкиот тим не се задоволни од арбитражата на судијата Стојанче Трпчевски кој, според нив, бил пратен со мисија да им наштети. 

„Пораз од 0-1 против екипата на Ренова. Против еден противник можеби и ќе се боревме, но не бевме моќни и против судијата Стојанче Трпчевски кој денеска беше дојден/пратен во Струмица со цел да и наштети на Академија Пандев. Не бараме алиби за слабите резултати оваа сезона, но се доведуваме во ситуација да размислиме дали милионските вложувања на нашиот сопственик во македонскиот фудбал се правилна одлука. За македонскиот фудбал да оди напред, мора работите да се менуваат од корен…“, истакнаа од Академија Пандев. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови