Connect with us

Емир Скендери од Академија Пандев се пресели во Струга ТЛ (ФОТО)

Струга Трим Лум за продолжението од сезоната се засили и со досегашниот фудбалер на Академија Пандев, Емир Скендери.

Стружани се договори за соработката до крајот на сезоната со 20-годишниот напаѓач, кој освен за Академија Пандев во својата кариера претходно има настапувано и за Тиквеш и Кожуф.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови