Connect with us

Динамо Загреб го враќа Адеми на “Максимир”?

Хрватскиот првак Динамо Загреб ќе се обиде да го врати Аријан Адеми на “Максимир” до крајот на летниот преоден рок. Тој би дошол како позајмен играч од кинескиот Пекинг Гуан со кој има тригодишен договор.

Според “Спортске Новости”, новиот тренер Сергеј Јаќировиќ инсистира на враќањето на Адеми, со оглед дека добро е познато за каков лидер се работи.

Адеми има понуда и од Трабзонспор каде исто така е неговиот поранешен тренер Ненад Бјелица.

Мисијата за враќање на Адеми во Европа ќе биде сложена, но не е невозможна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови