Connect with us

Чиро Имобиле прави трансфер во Бешикташ

Турскиот гигант Бешикташ ќе го привлече капитенот на Лацио, Чиро Имобиле, тврдат медиумите во Турција.

Според информациите, Бешикташ постигнал договор со 34-годишниот италијански напаѓач и за него ќе плати 4 милиони евра.

Имобиле се очекува да потпише двегодишен договор со Бешикташ и во наредните денови да пристигне во Турција.

Капитенот на Лацио одигра 43 натпревари за тимот минатата сезона, постигна 11 голови и забележа една асистенција.


Имобиле игра во клубот од 2016 година, со вкупно 340 натпревари и 207 голови за римјаните.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови