Connect with us

Борец и Работнички ремизираа во Велес

Борец и Работнички ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар одигран во Велес. „Романтичарите“ поведоа со голот на Јован Петровиќ, српскиот интернационалец кој се наоѓа на проба во редовите на Работнички. Тој во 20.минута успеа да ја затресе мрежата на Борец откако добро реагираше во петерецот по нафрлувањето од десната страна. 

Борец успеа да израмни пред крајот на дуелот, а стрелец беше Ибрахимовиќ. Тој погоди во 82.минута и донесе реми на контролата во Велес. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови