Connect with us

Борба со снегот, со топката и со противникот: Мачни услови за Академија Пандев и за Работнички (ФОТО)

Нема голови по првото полувреме на дуелот меѓу Академија Пандев и Работнички. Ова е пролетна премиера, но условите се максимално зимски. Теренот на комплексот на Академија Пандев е покриен со снег, фудбалерите на двете екипи се обидуваат да сторат нешто повеќе на фудбалски план, но се соочуваат со проблеми и со снегот, и со контролата на топката, а тука секако да отежни е и противникот.

Избраниците на Александар Васоски и на Александар Влахо ќе се обидат да стигнат до погодок во второто полувреме. Тимот што ќе успее да ја затресе противничката мрежа на еден ваков натпревар ќе биде многу блиску и до триумф. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови