Connect with us

Битка за полуфинале во ЛШ: Чави и Луис Енрике ги одредија најсилните состави

Чави Хернандез и Луис Енрике не ги менуваа многу составите, па Барса и ПСЖ ќе играат со своите најсилни тимови, во битката за пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Барселона: Тер Штеген, Кунде, Араухо, Кубарси, Кансело, Де Јонг, Гундоган, Педри, Рафиња, Јамал, Левандовски.

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркињос, Лукас Хернандез, Мендеш, Фабијан Руиз, Заир-Емери, Витиња, Баркола, Дембеле, Мбапе.

Покрај натпреварот во Барселона, ќе се игра реванш дуелот и во Дортмунд, каде домашната Борусија ќе се обиде да ја надополни негативата од првиот натпревар против Атлетико Мадрид (2-1).


Един Терзиќ и Диего Симеоне не сакаа премногу да експериментираат, ниту пак калкулираат.


Борусија Дортмунд: Кобел, Ајерсон, Хумелс, Шлотербек, Матсен, Кан, Сабицер, Брант, Санчо, Адејеми, Фулкруг.

Атлетико Мадрид: Облак, Аспиликуета, Хермосо, Хименез, Витсел, Молина, Де Пол, Коке, Љоренте, Гризман, Мората.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови