Connect with us

Арсенал „краде“ играч пред носот на Барселона и го носи во јануари на „Емирати“

Се ближи јануарскиот преоден рок и тимовите полека почнуваат да се договараат за некои засилувања, а истото го прави и управата на Арсенал.


Иако тренерот на Барселона, Чави Хернандез, истакна дека има голема желба да го доведе младиот играч од Белгија, Артур Вермерен, како што стојат работите, тој ќе заврши во Арсенал. Тој целата досегашна кариера е член на Антверпен.


Во него сите во Барселона го гледаат новиот Бускетс и токму затоа сакаат да го доведат, но изгледа дека „топчиите“ ќе бидат побрзи.


Како што пренесуваат медиумите од Англија, Арсенал веќе во јануари е подготвен да плати 15 милиони евра за овој фудбалер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови