Connect with us

Ангеловски: Пресудна беше нереализираната шанса на Николов

МАКФУДБАЛ на ЕУРО во Букурешт

Никола Ѓуровски

Пропуштената шанса за Николов за водство од 2-1 била клучна за исхотот од натпреварот со Австрија кој македонскиот состав го загуби со 3-1 на стартот од Европското првенство.

„Одиме понатаму со кренати глави, имаме уште два натпревари и се подготвуваме за следниот натпревар со Украина. Секако, не можам да бидам горд на играчите кои изборија пласман на ЕП. На моменти функционирамвме добро. Имаше моменти кога имавме посед на топката и контрола на ситуацијата. Кога се кршеше резултатот, мислам дека клучна беше онаа шанса на Николов која не успеавме да ја реализираме за 2-1, а на спротивната страна, беше клучен вториот гол кој го примивме. Немаме причина да бидеме разочарани, затоа што имаме уште два натпревари и треба да не ги направиме истите грешки. Благодарност за навивачите, немам зборови за атмосферата, жалам само што не успеавме да вратиме со позитивен резултат“, вели Ангеловски.

Advertisement

Facebook

Тимови