Connect with us

Алиоски: Среќен сум за голот и за триумфот пред нашите фанови

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски синоќа го постигна првиот гол за Фенербахче во турското првенство. Тој влезе во игра во 80.минута на мечот против Адана Демирспор и само три минути подоцна постигна фантастичен гол за потврда на триумфот.

„Среќен сум за голот и за триумфот пред нашите фантастични фанови. Прикажавме добра игра и остваривме голема победа. Да продолжиме во ист стил и на наредните натпревари“, порача Езгјан Алиоски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови