Connect with us

Алиоски го напушта Ал-Ахли како прекуброен странец

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски ќе го замине од Ал-Ахли, тврдат медиумите во Саудиска Арабија. Ал-Ахли го ангажираше Габри Веига од Селта како деветти странец во тимот, а имаат право да регистрираат само осум фудбалери кои не се жители на Саудиска Арабија.

Тоа значи дека еден од странците ќе мора да замине, а изборот паднал на Езгјан Алиоски.

Алиоски минатата сезона ја одигра како позајмен играч во Фенербахче, а сезонава се врати во Ал-Ахли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови