Connect with us

Академија Пандев загуби на гостувањето од Беласица во Петрич

Фудбалерите на Академија Пандев го загубија првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки. „Пандевци“ на гостувањето во Петрич загубија од бугарскиот третолигаш Беласица со 2-0 (1-0).

Резултатот го отвори Жустино Мендеш уште во 6. минута, а конечните 2-0 за Беласица Петрич ги постави Мохамед Кисе во 60. минута.

За Академија Пандев настапија и најновите засилувања Бугаринот Гранчев и Ндуе Мујеци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови