Connect with us

Адеми – Мистер Децима: Десет титули со Динамо Загреб

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е вистинска легенда на Динамо Загреб. Капитенот на „модрите“ ја освои десеттата шампионска титула во кариерата со клубот, убедливо најмногу од сите фудбалери кои продефилирале низ богатата историја на познатиот хрватски клуб.

Оваа сезона на титулата се радува уште еден македонски репрезентативец, Стефан Ристовски, кој пристигна во зимскиот преоден рок од португалскиот Спортинг Лисабон.

Advertisement

Facebook

Тимови