ЛЕ: Црвена Звезда подобра од Барди и Трабзон, Роналдо стрелец за Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Црвена Звезда го победи Трабзонспор со 2-1 и ги задржа шансите за да обезбеди нокаут фаза во Лига Европа. Катаи донесе предност за Црвена Звезда, но само две минути подоцна израмни Бакасетас од слободен удар. Александар Пешиќ го постигна победничкиот гол за домаќинот.

Манчестер Јунајтед го победи Шериф Тираспол со 3-0, а третиот гол го постигна Кристијано Роналдо. Првиот гол беше дело на Дало, а погоди и Рашфорд.

Во групата Е Реал Сосиедад го задржа максималниот ефект. Шпанскиот тим славеше со 0-2 на гости против Омонија со головите на Наваро и Карибакуру.

Рома го победи Хелсинки на гости со 1-2. Абрахам обезбеди водство, Хелсинки израмни преку Хетемај, но потоа Хосконен си постигна автогол во 62.минута.

Штурм во последните мигови дојде до победа од 1-0 против Феенорд.

Фрајбург и Олимпијакос ремизираа 1-1, а Нант во финишот го победи Карабах со 2-1.