Connect with us

Втора лига Запад: Вардар лесно го освои Тетово, Танушев за триумф на Силекс

Најтрофејниот македонски клуб Вардар оствари убедлив триумф (0-3) на гости против Тетекс. Составот на Никола Глигоров беше подобар ривал, а шоу на трибините направија „Комити“ и „Војводи“.

Филип Петковски го отвори резултатот, Вилдан Керим зголеми на 0-2, а третиот гол беше дело на Дејан Блажевски во 44.минута.

Силекс им се врати на победите. Во Кратово тешко падна Беса (1-0), а стрелец на победничкиот гол беше Ѓорѓи Танушев во 78.минута.

Воска Спорт со 1-2 го победи Охрид во езерската пресметка. Игор Клечкароски го доведе Охрид во водство во 13.минута, израмни Изаир Емини пред одморот, а победата за Воска ја донесе Игор Паноски во 79.минута.

Велешта со 0-1 го победи Кадино на гости со голот на Нијас Лена, а Гостивар беше убедлив (4-2) против Кораби.

Advertisement

Facebook

Тимови