Connect with us

Втора лига: Беса му го нанесе првиот пораз на Кожуф

Беса го победи Кожуф со 2-0 и му го нанесе првиот пораз на тимот од Гевгелија кој досега имаше максимален ефект по пет кола.

Беса поведе во финишот на првиот дел со голот на Изаир Емини, а во 89.минута триумфот го потврди Фитон Адеми.


Пелистер беше убедлив на домашен терен против Караорман со 4-1, а Тетекс го декласира Детонит Плачковица со 4-0.

Ќелешоски донесе водство за Караорман во Битола, но брзо реагираа Симеон Христов и Благоја Љамчевски, кој реализира пенал, и направија пресврт до крајот на првото полувреме. Во вториот дел, ист рецепт, Христов и Љамчевски од пенал, за конечни 4-1.

Марио Станковски беше двоен стрелец за Тетекс во дуелот со Детонит Плачковица, исто како и Марко Софијаноски.


Охрид на „Билјанини извори“ го доби дуелот со Скопје со 1-0, а Башкими и Каменица Саса одиграа 2-2.


Арсими го победи Вардар Неготино со 1-0. Победа и Новаци ремизираа 1-1.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови