Connect with us

Воска го промовираше Осман Маронг како ново засилување

Новиот прволигаш Воска продолжува со засилувања во пресрет на дебитанскиот настап во Првата лига. Тимот од Охрид го престави своето ново засилување, Осман Маронг.


Тој во Охрид доаѓа од Радник Сурдулица, а претходно во Македониј играше за тимот на Академија Пандев во сезоната 2021/22.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови