Connect with us

Во Прилеп за малку тепачка, Победа и Вардар ремизираа

Победа и Вардар и кога се во втора лига се големи ривали, а публиката во Прилеп е темпераментна и посебно ги „мрази“ скопските „црвено-црни“. Така беше и на денешниот пријателски натпревар на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп.

Стојкоски го доведе Вардар во водство, а Ангеловски израмни од слободен удар за конечни 1-1. Но, многу повеќе внимание предизвикаа последните моменти од мечот, кога Пеев направи фаул, а прилепската публика со шишиња и разни предмети ги нападна гостинските фудбалери. Поради ова, и предвреме заврши мечот, скратен за судиското продолжение за да се избегнат непотребни сцени.

Advertisement

Facebook

Тимови