Connect with us

Влахо: Во последните две кола шанса за фудбалерите кои имаа помала минутажа

Работнички го совлада Вардар со 1-3 во 31.коло, а по велигденските празници тимот денеска продолжи со тренинзи и се подготвува за последните две кола од шампионатот. „Романтичарите“ се наоѓаат на петтото место на табелата во Првата лига и интенцијата е да се доигра првенството во максимален ритам.


„Задоволен сум од изданието против Вардар, имавме контрола над играта и резултатот иако се појавија слабости при прекин на игра. Тоа се сегменти на кои посветуваме посебно внимание, но повторно имаме проблеми при одредени ситуации на натпреварот. Сепак, доминиравме и успеавме да стигнеме до победа со која го осигуравме пласманот. Во наредните две кола до крајот на првенството ќе продолжиме да играме во максимален ритам, а шанса ќе добијат фудбалерите кои досега имаа послаба минутажа. Работнички секогаш мисли на иднината и мора навреме да го селектираме тимот и за следната сезона“, вели шефот на стручниот штаб, Александар Влахо за официјалниот сајт на клубот.


Во следното коло, Работнички на домашен терен го пречекува Силекс.

Тимови

Advertisement

Facebook