Connect with us

ВИДЕО: Супер-гол на Лука Станковски против Шкупи

Младинскиот репрезентативец Лука Станковски игра во одлична форма во дресот на Работнички. Ја продолжи серијата голови откако на фантастичен начин ја погоди мрежата на Шкупи во 13.минута. 

Тој доби употреблива топка од Димитар Тодоровски, ја смири во трк, ги избегна стартовите на противничките фудбалери и го совлада Кристијан Наумовски. Во стилот на неговиот татко, Горан Станковски…

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови