Connect with us

ВИДЕО: МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Клисман Цаке (Струга ТЛ)

Се играше 27.минута, дефанзивецот на Струга Трим Лум доби топка во противничкото поле и се реши на удар од триесетина метри. Ја зафати топката со надворешно ефе и постигна прекрасен гол против Вардар, тогаш за водство од 2-0, кое најтрофејниот македонски клуб до крајот успеа да го анулира (2-2).

Потегот на Клисман Цаке е ГОЛ НА КОЛОТО во изборот на МАКФУДБАЛ. Погледнете ја мајсторијата на стоперот на Струга Трим Лум. 
  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови