Connect with us

ВИДЕО: Гол или не? – „Бомбата“ на Најдовски заврши во дирекот па на гол-линијата од голот на Шкендија

Шкендија има предност од 1-0 против Вардар во дерби пресметката од 19. коло во ПМФЛ, благодарение на погодокот на младиот Омар Имери во 22. минута.

Но, „вардарци“ можеа да дојдат и до израмнување во 38. минута. Вистинска „бомба“ на Филип Најдовски од 35. метри. Топката заврши во дирекот па на самата гол-линија од голот на Костадин Захов… Дел од вардаровите фудбалери бараа погодок, но главниот судија Димитар Мечкаровски одлучи играта да продолжи… Гол или не? Тешко за проценка, од овој видео материјал…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови