Connect with us

Вегорст со деби гол за Јунајтед кој е на чекор до финале во Карабао куп (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед е многу блиску до пласман во финалето на Карабао купот откако го совлада Нотингем Форест на гости со 0-3 во првиот полуфинален меч. Реваншот ќе се одигра на „Олд Трафорд“.

Маркус Рашфорд во шестата минута обезбеди водство, а во 45.минута Ваут Вегорст зголеми на 0-2 со деби голот за „црвените ѓаволи“. Конечниот резултат го постави Бруно Фернандеш во 89.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови