Connect with us

ВАРДАР ПАК Е ПРВОЛИГАШ: Убедливо го победи Скопје во баражот (ВИДЕО)

Најтрофејниот македонски клуб Вардар се врати во Првата лига откако убедливо го победи ФК Скопје на баражот во Кавадарци со 3-0.

Двоен стрелец беше Дарко Размоски, кој го отвори резултатот уште во третата минута, а потоа и во 49.минута од мечот.


Работата за Скопје ја отежна Миле Тодоров кој направи глупост во 35.минута, фрли факел од тревникот кон трибината на Комити, а судијата Александар Ставрев му покажа директен црвен картон поради неспортско однесување.


Во 60.минута, Дарко Глишиќ погоди од слободен удар и третпат го совлада Андреја Ефремов, па беше јасно дека вардарци по две години повторно се враќаат во македонската фудбалска елита.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови