Connect with us

Вардар не успеа да го победи нисколигашот Воска

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ремизираше 1-1 против нисколигашот Воска Спорт на првиот пријателски натпревар во текот на мини – подготовките во Охрид.

Вардарци беа подобри во првиот дел, но Воска играше добро во одбраната. Младиот напаѓач Георг Стојановски донесе предност за „црвено-црните“ на почетокот на вториот дел, а Воска израмни со погодок во 75. минута.

Вардар во Охрид ќе остане до петок, а потоа се враќа во Скопје каде в недела треба да го одигра „вечното дерби“ против Пелистер. 

Фото: www.ohridnews.com

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови