Connect with us

Вардар на опасен излет крај струшкиот брег

Вардар три меча не знае за победа. Александар Васоски и фудбалерите си имаат и други маки во клупската средина, а денеска ги очекува опасен излет крај струшкиот брег. Тимот на Струга ТЛ е сигурен домаќин, забележа триумф на последните два меча на домашно тло и сигирно ќе сака да ја продолжи серијата и против „црвено-црните“. 

Тренерот Срѓан Захариевски внесе многу нови елементи во играта на стружани, тимот сега игра далеку поагресивно и „гладен“ е за бодови. Вардарци дефинитивно ќе имаат тешка задача да одолеат крај езерото во Струга. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови