Connect with us

Валон Етеми стрелец за Истанбулспор (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Валон Етмеми одигра одличен натпревар за Истанбулспор и го постигна погодокот за својот тим во ремито (1-1) против Сиваспор. Етеми во 64.минута донесе предност за Истанбулспор, но Сиваспор израмни преку Фредрик Улвестад во 80.минута.

Етеми постигна прекрасен погодок…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови