Connect with us

Валбуена даде џентлеменска изјава за Карим Бензема

Карим Бензема помина со условна затворска казна и парична казна од 75.000 евра поради уцената на својот некогашен репрезентативен соиграч Матие Валбуена околу наводна секс видео снимка.


Валбуена е задоволен што случајот е конечно решен по судски пат, но, сепак, даде џентлеменска изјава.

„Бензема е фантастичен фудбалер, а на Франција и се потребни најдобрите играчи кои ги има на располагање. Јас не сум тој што треба да коментира или да одлучувам дали некој треба да биде повикуван или не во националниот тим“, изјави Валбуена.

Advertisement

Facebook

Тимови