Connect with us

УЕФА отвори истрага против Албанецот што се дрзна да ја навредува Македонија

Албанскиот репрезентативец Мирлинд Даку, кој вчера скандалозно ја навредуваше Македонија, по мечот со Хрватска (2-2), се најде под истрага на УЕФА.

Европската куќа на фудбалот отвори истрага за непристојното и навредливо однесување на албанскиот репрезентативец.

„Во врска со натпреварот од групната фаза на УЕФА Европското првенство 2024 меѓу селекциите на Хрватска и на Албанија одигран на 19 јуни 2024 година во Хамбург, Германија, е отворена истрага во врска со наводното непристојно однесување на играчот на Албанија, Мирлинд Даку.
Дополнителни информации за овој случај ќе бидат достапни подоцна“, известија од УЕФА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови