Connect with us

Убав гол на Леонард Жута во Норвешка (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец Леонард Жута постигна прекрасен гол од слободен удар на дуелот меѓу Валеренга и Штромготсет (3-0). Левиот бек во 47.минута изведе совршен прекин откако ја погоди мрежата на ривалот од 25 метри.

Advertisement

Facebook

Тимови