Connect with us

Убав гол на Јани Атанасов за Краковија (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов игра одлично во дресот на Краковија. Тој беше стрелец на гол во триумфот (0-2) против Лоѓ.

Играчот за врска во 21.минута се одлучи на удар од далечина и успеа да го изненади противничкиот голман.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови