Connect with us

Тросар донесе триумф за Арсенал против Евертон (ВИДЕО)

Арсенал ја оствари четвртата победа во Премиер – лигата оваа сезона откако го совлада Евертон на гости со 0-1. Лук Тросар беше стрелец на победничкиот гол за „топчиите“ во 69.минута од дуелот.

Тросар во првото полувреме го замени Мартинели, а потоа се претвори и во херој на натпреварот.

По оваа победа, Арсенал има 13 бода, исто колку и Тотенхем и Ливерпул, а максимален ефект на врвот има Манчестер Сити.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови