Connect with us

Триумфи за Ренова и за Струга ТЛ на пријателските мечеви

Ренова го задржа одличниот ритам и за време на репрезентативната пауза. Тимот на Ќатип Османи е едно од најпријатните изненадувања по деветте кола во Првата лига, а „гипсарите“ славеа и на денешниот пријателски натпревар против Кораби со 3-1. Мустафов, Рамадани и Садики беа стрелци на головите за составот на Ренова.

Струга Трим Лум со 3-2 ја совлада Велешта. Цветаноски, Пере и Рамадан стрелаа за тимот а Срѓан Захариевски, додека Нијас Лена од пенал и Стојанче Велинов погодија за Велешта.

Advertisement

Facebook

Тимови