Connect with us

Триумф за Лајпциг, половина час за Елмас (ВИДЕО)

Фудбалерите на Лајпциг остварија убедлив триумф (1-4) на гости против Бохум. Елиф Елмас доби околу половина час, а Агон Елези не беше во составот на Бохум.

Максимилијан Витек го доведе Бохум во водство во седмата минута, но брзо израмни Дани Олмо. Лоис Опенда во 68.минута се погрижи за пресврт, а три минути подоцна Ордец си постигна автогол. Конечниот епилог го постави Полсен.

Борусија Дортмунд славеше на гости против Унион Берлин со 0-2. Карим Адејеми го постигна првиот гол за „милионерите“, а Матсен го потврди триумфот во финишот на мечот.

Аугсгбург го декласира Дармштат на гости со 0-6, а Ајнтрахт Франкфурт го победи Хајденхајм со 1-2. Мајнц и Борусија Менхенгладбах одиграа 1-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови