Connect with us

Триумф на Наполи, одлична асистенција на Елмас (ВИДЕО)

Наполи успешно го мина гостувањето во Болоња и славеше со 0-2. Одличен настап имаше македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кој во 20. минута му асистираше на Ирвинг Лозано за водечкиот погодок. Лозано на самиот старт на второто полувреме уште еднаш ја затресе мрежата на домаќинот и го обезбеди триумфот.

Елмас играше до 86.минута кога на негово место влезе Андреа Петања.

Милан беше непријатно изненаден од Специја и загуби дома (1-2).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови