Connect with us

Триумф на Лајпциг со мирис на ЛШ (ВИДЕО)

Лајпциг победи на гости против Фрајбург со 0-1 и се искачи на третата позиција на табелата во Бундес-лигата. Кевин Кампл во 74.минута го постигна победничкиот гол за гостите.

Аугсбург го совлада Унион Берлин со 1-0, а стрелец на голот беше Дион Бељо во 53.минута. 

Борусија Менхенгладбах го победи Бохум со 2-0, а Хофенхајм славеше против Ајнтрахт Франкфурт со 3-1. Херта успеа да го совлада Штутгарт со 2-1.   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови