Connect with us

Тричковски стрелец во триумфот на АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски беше стрелец за АЕК Ларнака во триумфот од 3-2 на домашен терен против Отелос.


Поранешниот македонски репрезентативец погоди за 2-1 во 38. минута, а одигра нешто повеќе од еден час на овој меч


Тоа е втор гол за Иван Тричковски оваа сезона на Кипар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови