Connect with us

Тотенхем во акција: Пауло Фонсека на клупата, Маркус Турам во нападот

Англискиот премиерлигаш Тотенхем прави голема реконструкција ова лето. По заминувањето на Жозе Мурињо, кој доби отказ пред крајот на минатата сезона, раководството на „спарс“ е во потрага по нов менаџер.

По разговорите со Антонио Конте и со Рафа Бенитез, на крајот најблиску до клупата на Тотенхем е Пауло Фонсека, кој замина од Рома. Тој е во завршни преговори за да го преземе кормилото на англискиот тим, а веднаш би го ангажирал и првото засилување. Се работи за Маркус Турам, напаѓачот на Борусија Менхенгладбах за кого Тотенхем е подготвен да плати 40 милиони фунти.

Ова треба да биде „бек ап“ за евентуалното заминување на Хари Кејн. Тотенхем се обидува со сите сили да го задржи Хјонг – Мин Сон во тимот.

Advertisement

Facebook

Тимови